باشگاه خبرنگاران داوطلب

سه شنبه 01 تیر 1400
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان قم تاکید کرد:

لزوم برگزاری دوره آموزشی خبرنگاری در بحران

دومین نشست اعضای باشگاه خبرنگاران با مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان قم برگزار شد.

به گزارش باشگاه جمعیت هلال احمر استان قم، محمدرضا بهرامی در این نشست با اشاره به حادثه‌خیز بودن استان قم و اهمیت حضور خبرنگاران برای کمک به مدیریت بحران، بر لزوم برگزاری دوره آموزشی خبرنگاری در بحران تاکید کرد.

وی تصریح کرد: یکی از ماموریت‌های مهم جمعیت هلال احمر آموزش همگانی به خصوص در بحران‌ها است و یکی از ظرفیت‌هایی که می‌تواند  این آموزش‌ها را به جامعه منتقل کند رسانه‌ها هستند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان قم  با بیان اینکه همکاری و تعامل هلال احمر با اصحاب رسانه در کسب آمادگی مواجهه با حوادث و کاهش آسیب‌ها، نقش کلیدی دارد بیان کرد: جهت دهی مناسب به اخبار رسانه و ارتباطات برای مدیریت بحران نیازمند  آموزش های لازم می‌باشد.

بهرامی افزود: هم افزایی بیشتر با اصحاب رسانه می تواند بسیار مفید و تاثیرگذار باشد چرا که می‌توانند یاریگر جمعیت هلال‌احمر در ارائه خدمات شایسته تر به مردم و همچنین انعکاس‌دهنده فعالیت‌های هلال احمر در زمینه‌های مختلف چه در سطح استانی، کشوری، ملی و حتی بین‌المللی باشند.

وی در پایان بر هماهنگی و همکاری بیشتر اعضای باشگاه خبرنگاران و حضور آنان در برنامه‌ها و مناسبت‌های مختلف و انعکاس هر چه بیشتر اخبار هلال احمر در رسانه و فضاهای مجازی و همچنین ارتباط بیشتر با معاونت‌های هلال احمر تاکید کرد.

در ادامه سید حسین میررضایی مسئول باشگاه خبرنگاران هلال احمر استان قم گفت:  باشگاه خبرنگاران هلال احمر با هدف تاثیرگذاری در امور روابط عمومی و اطلاع‏رسانی مناسب فعالیت‌های این جمعیت با استفاده از توانمندی اعضا و خبرنگاران داوطلب و با هدف ایجاد تعامل با رسانه‌ها در توسعه برنامه های امدادی، آموزشی و بشردوستانه تشکیل شده است.

 میررضایی با اشاره به تولید محتوای مناسب به منظور انعکاس فعالیت‌های هلال احمر بیان کرد: برگزاری دوره‌های آموزشی مختلف در این زمینه برای اعضای باشگاه خبرنگاران می‌تواند در پیشبرد اهداف هلال احمر بسیار موثر و مفید باشد.

وی افزود: به همین منظور دوره آموزشی عکاسی و فیلمبرداری با موبایل برای اعضای باشگاه خبرنگاران برگزار خواهد شد.

مسئول روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم تصریح کرد: اعضای باشگاه می‌توانند در زمینه‌های مختلف خبری، تولید محتوای رسانه‌ای، طراحی و تبلیغات با هلال احمر همکاری داشته باشند.

کلمات کلیدی

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *