باشگاه خبرنگاران داوطلب

سه شنبه 01 تیر 1400
دکتر فرید خلیل زاده:

گفتگو//بیش از ۲۰ سال است که با جمعیت هلال احمر همکاری داوطلبانه دارم

دکتر فرید خلیل زاده پزشک و داوطلب جمعیت هلال احمر شهرستان نیر گفت: بنده ابتدا به عنوان معلم در مدارس شهرستان نیر تدریس انجام میدادم با حمایت ها و تشویق های خانواده ام باعث شد در زادگاهم ماندگار شوم.


وی افزود: در سال ۱۳۷۵ در شهرستان نیر  مطب خود را تاسیس کردم که  بعد از گذشت ۳ الی 4 ماه از تاسیس مطب زلزله ۶ ریشتری در استان با مرکزیت شهرستان نیر رخ داد که باعث تخریب و تلفات زیاد صورت گرفت  و نتیجه این زلزله مهاجرت افراد بومی و تقریبا خالی شدن شهرستان از سکنه شد.

دکتر خلیل زاده اظهار کرد: از همان زمان با جمعیت هلال احمر و دیگر سازمان ها از جمله  بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی (ره)، فرمانداری، نیروی انتظامی ناجا با معاینه رانندگان و ... همکاری های لازم را داشته ام.

داوطلب جمعیت هلال احمر نیر با توجه به فعالیت خود در جمعیت هلال احمر گفت : بیش از ۲۰ سال است که با جمعیت هلال احمر همکاری داوطلبانه دارم.

وی افزود: ضمن تشکر از حمایت های آقای فرجی، رئیس محترم جمعیت هلال احمر نیر که با همکاری صمیمانه مان سعی کردهدایم تا پاره ای از مشکلات این شهرستان را حل کنیم.

دکتر خلیل زاده با توجه به نمونه از فعالیت هایی خود در زمان همکاری با جمعیت هلال احمر گفت: طبابت مراجعین نیازمند، امدادرسانی به بیماران بی بضاعت، معاینه بیماران با معرفی نامه هلال احمر بصورت رایگان، کمک به احسان نیازمندان در ماه های مبارک رمضان و ماه محرم، تهیه لوازم التحریر برای دانش آموزان مناطق سیل زده، کمک به آزاد سازی زندانیان و ویزیت رایگان افراد با معرفی دیگر ادارات بوده است.

دواطلب هلال احمر نیر با اشاره به کار خردمنده  خود در انجام ویزیت رایگان  در این شهرستان گفت: شهرستان نیر یکی از مناطق محروم استان اردبیل و محل تجمع بیماران نیازمند است در این مدت سعی کرده ام تا افرادی را که دارای بیماری های مزمن و صعب العالج هستند که در واقعا نیاز مالی دارند به صور مختلف از جمله ویزیت رایگان، معرفی به بیمارستان ها، کمک به تهیه داروها و ... یاری شان  کنم.

دکتر خلیل زاده خاطر نشان کرد: از  زمانی  که ویروس همه گیر کرونا شایع شده مطالعات زیادی در این رابطه داشته ام و سعی کرده ام تا حداکثر زمان را برای آموزش در مورد پیشگیری از انتقال کرونا، قرنطینه و تغذیه بیمار کرونایی به مراجعین و حداقل زمان برای ویزیت این بیماران را در مطب داشته باشم تا از حضور بیماران مبتلا به کرونا در مطب کاسته شده و حتی برای تشویق بیماران دارای علایم کرونا مبلغ ویزیت را عودت داده و او را به بیمارستان ارجاع می دهم.


مریم فولادی پناه _ دبیر باشگاه خبرنگاران استان اردبیل

 

کلمات کلیدی

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *