باشگاه خبرنگاران داوطلب

چهارشنبه 08 تیر 1401
گفتگو با نجاتگر جمعیت هلال احمر استان مرکزی:

تجلی روحیه مهربانی و نوع دوستی در نجاتگران/ تا زمانی که توان داشته باشم به مردم خدمت میکنم

یکی از شعارهای اساسی هلال احمر، عمل به جای حرف است. ان ها با به خطرانداختن جان و هستی خود، برای نجات انسان در هر نقطه ای از جغرافیای عالم تلاش کرده و نسبت به بهبود اوضاع جسمانی و روحی آسیب دیدگان از هر طبقه و گروهی اهتمام می ورزند.

 لحظاتی را با یکی از نجاتگران جمعیت هلال احمر استان مرکزی، این قرمزوسفید پوشان بی ادعا به گفتگو نشستیم که در ادامه با هم مروز می کنیم:

جواد رجبی نجاتگر جمعیت هلال احمراستان مرکزی او زاده شهر زرندیه و 25 سال از زندگی خودرا پشت سر گذاشته که 9 سال از آن را درجمعیت هلال احمر به خدمت رسانی مشغول بوده است وی ازسال 90 دارد جمعیت شد بااینکه مدرک تحصیلی وی لیسانس حسابداری است به جای رسیدگی به اعداد ارقام ترجیح داده است درخدمت مردم باشد.

از وی درخواست کردیم شاخص ترین فعالیت های خودرا از زمان شروع فعالیت نام ببرد که آغاز فعالیت خود را آموزش امداد کمک های اولیه نام برد که پس از آن توانسته به مدت 5سال دبیر کانون جوانان باشد و بعداز آن به بحث خبر وحیطه روابط عمومی پرداخته وپس از کسب درجه نجاتگری به عنوان نجاتگر داوطلب درپایگاه به فعالیت پرداخته است.

وی که از همان ابتدا اهداف بشر دوستی وکمک به همنوع دلیل جذبش به سمت هلال احمر بوده است بیان کرد تازمانی که توانی برای خدمت درعرصه های مختلف باشد برای خدمت رسانی آماده است.

رجبی ویژگی های یک داوطلب را روحیه مهربانی ونوعدوستی دانست که باید درکنار احترام به مردم این روحیه باید در رفتار و منش وی تجلی کند زیرا هلال احمر درکشور جایگاه ویژه ای بین آحاد مردم دارد و فردی که این لباس رابه تن می کند به عنوان پیشانی سازمان درجامعه ظاهر می شود.

به نظر رجبی اگر انسان ها به محدود بودن عمرآدمی توجه کنند و از این فرصت محدود جهت لذت بردن زندگی وآرامش به جای جنگ و نزاع استفاده می کند صلحی پایدار ولذت بخش برجهان حکم فرما می شود.

وی مشوق خود را در اول خانواده و دوم تکرار تجربیات شیرین کمک به خلق دانست و خاطرنشان کرد: دعای خیر مردم در هر سانحه ای در زندگی ما بسیار تاثیر گذار است و راه رسیدن به اهداف و عبور از مشکلات همین دعای خیراست از این رو از همه مردم درخواست کرد که به عضویت هلال احمر در آمده و زیر یک پرچم بصورت منظم و منسجم در زمان نیاز دارد عمل می شوند.

او ادامه داد: یکی ازمشکلات عمده هلال احمر مسئله جذب است، جوانانی که بی ادعا سال ها به صورت داوطلبانه در جمعیت هلال احمر خدمت می کنند در کار امداد و نجات حرفی برای گفتن دارند در این ارگان جذب نمی شوند برای امرار معاش مجبور به ترک هلال احمر می شوند این ضربه بزرگی است چرا که سالها برای آموزش این افراد هزینه شده وتجربه های عملیاتی گران بهایی دراین مدت کسب کرده اند و با توجه به کمبود نیرو در اکثر شعبه های استان و کشور از رئیس محترم جمعیت توصیه میکنم از این ظرفیت موجود استفاده کنند و این جوانان متخصص ودلسوز وعلاقمند را بکار گیرد.

وی افزود: یکی از مشکلات دیگر هلال احمر کمبود تجهیزات لجستیک و عملیاتی نسبت به ابزارهای روز دنیا است زیرا ما از ابزارهای روز دنیا عقب هستیم و با توجه به اینکه استان ما شاه راه مواصلاتی کشور است وجود یک بالگرد درکشور ماضروری است.

نجاتگر جمعیت هلال احمر استان مرکزی در پایان ضمن تقدیر از زحمات مدیرعامل، پرسنل به ویژه در شهرستان زرندیه، گفت: آرزوی سلامتی وصلح ودوستی برای همه جهان و کشورم دارم.

سیمین معصومی_ خبرنگار باشگاه خبرنگاران هلال احمر استان مرکزی

کلمات کلیدی

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *