باشگاه خبرنگاران داوطلب

چهارشنبه 08 تیر 1401
رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر:

پویش درخت برای زندگی، به یاد محمد مهدی حسینی، امدادگر فداکار با کاشت 22 نهال کلید خورد/هر خانه هلال 22 نهال کاشت و مراقبت

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر گفت: پویش درخت برای زندگی، به یاد محمد مهدی حسینی، امدادگر فداکار با کاشت 22 نهال در سراسر کشور کلید خورد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر، محمد گل فشان در خصوص آغاز پویش درخت برای زندگی به مناسبت روز درختکاری اظهار داشت: در راستای منویات مقام معظم رهبری مدظله العالی مبنی براینکه فرهنگ منابع طبیعی باید به معارف عمومی تبدیل گردد و همچنین ترویج و توسعه اهداف طرح ملی نهضت سبز در میان آحاد جامعه این پویش آغاز شد.

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر افزود: معظم له فرمودند درختکاری حفظ جنگل ها و دیگر منابع طبیعی را یک وظیفه اسلامی و انقلابی به حساب بیاورید.

وی تصریح کرد: هفته منابع طبیعی از 15 لغایت 21 اسفند فرصت مناسبی برای تعامل و همسو سازی برنامه های های عام المنفعه و بشردوستانه سازمان جوانان  با سایر ظرفیت های سازمانی دستگاه های  دولتی همچون جهاد کشاورزی ، منابع طبیعی ، محیط زیست و تشکل های غیر دولتی دوستدار طبیعت است.

گل فشان بیان کرد: در راستای حفظ و حراست از منابع ملی در حادثه آتش سوزی جنگل های بلوط بلند شهرستان اردل، یکی از امدادگران جوان شهرستان اردل به نام سید محمد مهدی حسینی را از دست داد.

وی خاطرنشان کرد: پویش درخت برای زندگی، به یاد محمد مهدی حسینی، امدادگر فداکار با کاشت 22 نهال در سراسر کشور کلید خورد.

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر عنوان کرد: بهره گیری از استراتژی 2030 فدراسیون بین‌المللی جمعیت های صلیب سرخ و هلال احمر  بخصوص توجه ای که به چالش جهانی بحران های آب و هوایی و زیست محیطی دارد چنین حرکت فرهنگی شکل گرفته است.

وی اظهار کرد: این فدراسیون بر آن است در کنار سایر فعالیتهای فرهنگی ضمن مبادرت به شناسایی مناطق آسیپ پذیر زیست محیطی در نظر دارد  با استفاده از ظرفیت جمعیت هلال احمر وظرفیت نیروهای خوش فکر سازمان جوانان  اقدامات مداخله گرانه به روش اجتماع محور که منجر به مشارکت مردم و مسئولیت پذیری در حفظ و نگهداری منابع ملی و طبیعی گردد را در قالب تیم های سحاب اجرا نماید.

گل فشان بیان کرد:  لذا در همین راستا همزمان پویش  کاشت 22 نهال به یاد ایشان را در یک پویش ملی آغاز نماید و پویش درخت برای زندگی در پاسداشت مقام امدادگر جوان سید مهدی حسینی اردلی را آغاز می کنیم.

وی گفت: این پویش با شعار هرخانه _هلال احمرکاشت ومراقبت۲۲نهال با توجه به سن امداد گر فداکار انجام می شود، بر اساس آیات قرآن، یکی از مواهب و نعمت های خداوند در آخرت و یکی از ویژگی‌های بهشت که در آیات کریمه و روایات شریفه بارها به آن اشاره شده، درخت است.

گل فشان افزود: به همین منظور در راستای حفظ و احیای منابع طبیعی و نقش بی بدیل درخت در حیات انسان ها و سلامتی زندگی و اهمیت آن در آموزه های فرهنگی به مناسبت هفته منابع طبیعی شایسته است همه عزیزان با بکارگیری از ظرفیت حداکثری در پویش "درخت برای زندگی"  مشارکت نماییم.

 

 
کلمات کلیدی

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *