باشگاه خبرنگاران داوطلب

سه شنبه 01 تیر 1400
داوطلب فعال هلال احمر و ریاست خانه هلال شهرستان های رزن و درگزین:

هلال‌احمر مسیری دوست‌داشتنی در جهت خدمت به همنوعان است/نیکوکاری امری ذاتی است که در فطرت همه انسان‌های مهربان وجود دارد

یکی از فعالان هلال احمر و ریاست خانه هلال شهرستان های رزن و درگزین گفت: هلال‌احمر مسیری دوست‌داشتنی و زیبا در جهت خدمت به همنوعان است.

احمد درویش زاده در گفتگو با خبرنگار ما ضمن معرفی خود اظهار داشت: این جانب متولد سال ۱۳۵۲ در شهرستان رزن همدان هستم و از سال ۱۳۷۴ با جمعیت هلال احمر آشنا شدم و فعالیت خود را به صورت امدادگری و کمک های اولیه شروع کردم.

این داوطلب هلال احمر افزود: سپس در سال ۸۱ با توجه به زلزله رزن به عنوان یکی از فعالان جمعیت هلال احمر به خدمت پرداختم و به مدت یک ماه در آنجا مشغول به کار بودم و در جریان این زلزله به مردم خدمت‌رسانی می‌کردم.

وی تصریح کرد: از آن زمان به بعد عضوی از داوطلبان فعال هلال احمر شدم و در کلیه مراسمات و اقدامات جمعیت حضور داشتم و در کنار نیروها به خدمت می پرداختیم.

رئیس خانه هلال شهرستان های رزن و درگزین با اشاره به دیگر فعالیت ها بیان کرد: در سال ۹۲ توانستم خانه داوطلبان سیمان هگمتان را افتتاح کنم و در واقع شروع به خدمت بنده از آنجا آغاز شد و شاخه‌ ای را به نام حامیان سلامت ایجاد کردیم.

وی عنوان کرد: این طرح، یکی از طرح های بسیار خوب و مورد تایید رئیس سازمان جمعیت هلال احمر شد و مورد تشویق کشوری قرار گرفت.

درویش زاده اظهار داشت: همکاران ما در سیمان هگمتان با کمک مالی به صندوق جهت خرید داروهای خاص برای بیماران کمک بسیاری می‌کردند و در این زمینه اقدامات خوبی شکل گرفت.

وی با بیان اینکه از سال ۹۷ به بعد که بازنشسته شدم، ریاست خانه هلال احمر شهرستان رزن و درگزین را برعهده گرفتم، گفت: در مدت این سه سال توانستیم ۱۰ تا ۱۲ خانه هلال را در روستاهای شهرستان رزن و درگزین ایجاد کنیم تا بتوانیم آموزش‌های لازم را به هم استانی های عزیز مان ارایه دهیم.


وی افزود:همچنین در طرح فرشتگان رحمت که برای ماه رمضان و عید نوروز ایجاد شد توانستیم با توجه به کمک های خیرین و داوطلبین بسته های دارویی و غذایی را در بین مردم نیازمند توزیع کنیم.

درویش زاده بیان کرد: مبلغ ۳۰ میلیون تومان از طریق خانه هلال سیمان هگمتان جهت تجهیز بیمارستان شهرستان رزن با خرید لوازم از قبیل تخت بیمارستانی و اکسیژن ساز جمع آوری شد.

وی تصریح کرد: بنده داوطلب نمونه استان همدان در سال ۱۳۹۳ نیز شناخته شدم و در تشکیل خانه هلال شهرستان های رزن و درگزین و ایجاد صندوق حامیان سلامت که به طور ماهیانه مبالغی توسط کارکنان داوطلب سیمان هگمتان(به صورت کسری از حقوق) در راستای حمایت از نیازمندان برای تهیه دارو انجام می شود مشارکت دارم.
رئیس خانه هلال شهرستان های رزن و درگزین عنوان کرد: مشارکت در طرح‌های همای رحمت و فرشتگان رحمت ویژه مناسبت های مختلف و آستانه سال نو در تامین بسته های غذایی بین نیازمندان، مشارکت در امداد رسانی های حوادثی مثل زلزله، جمع آوری کمک های مردمی و توزیع بسته های معیشتی و بهداشتی در دوره پاندمی کرونا از فعالیت های بنده در این مدت است که به آن افتخار می کنم.
وی خاطرنشان کرد: نیکوکاری امری ذاتی است که در فطرت همه انسان‌های مهربان وجود دارد و از طرفی باید مسیری برای نشان دادن آن به همنوع باشد.
درویش زاده گفت: همه مردم جنبه نیکوکاری را دارند و عبادت به جز خدمت به خلق نیست و اگر می‌خواهیم خدا را راضی کنیم به مردم باید خدمت کنیم و این موضوع باعث شده است که این امر خداپسندانه را بسیار سخت کوشانه انجام دهیم.
وی افزود: تلاش ما در روستاها با محوریت خانه‌های هلال به گونه‌ای است که آموزش‌های کمک های اولیه را به هم وطنان عزیزمان به صورت رایگان داریم.
این فعال در هلال احمر بیان کرد: . این آموزش ها به گونه ای است که می تواند وابستگی مردم را به جمعیت هلال احمر را کم کند.
وی تصریح کرد: .کمک به همنوع خود آرامش خاصی به انسان می‌دهد و چقدر خوشحال کردن دیگران باعث خوشحالی خود انسان و افزایش نشاط در درون انسان می شود.
درویش زاده عنوان کرد: برای مردم عزیزمان در طرح حامیان سلامت پرونده‌های تشکیل شده است و مدارک آنها بررسی می‌شود و با توجه به نیاز آنها کمک ها تقسیم بندی می شود و سعی شده که از موازی‌کاری پرهیز شود و هر فرد نیازمند در یک بخش سازماندهی شود.
وی خاطرنشان کرد: مردم برای تامین دارو بیشتر به هلال احمر مراجعه می کنند که این امر خوبی است ما می‌توانیم در طی مراجعه افراد به هلال احمر برای آنها پرونده ایجاد کنیم تا بتوانیم بهتر خدمت رسانی کنیم.
درویش زاده اظهار داشت: این حرکت خداپسندانه را به گونه‌ای انجام می‌دهیم که سعی می‌کنیم در ازای انجام آن خداوند برای خود خانواده و اطرافیان مان سلامتی و عاقبت به خیری به همراه بیاورد.
وی گفت: واحد داوطلبان جمعیت هلال احمر کلیه خدماتی که مردم ارائه می‌دهد کاملاً داوطلبانه و رایگان می باشد و در ازای انجام آن هیچ حقوق و هیچ ریالی دریافت نمی کند و فقط و فقط برای رضای خداوند و عشق خدمت به مردم است و خداوند نتیجه خوبی را برای آنها رقم میزند.
این فعال در هلال احمر عنوان کرد: انجام امور خیر و تاثیر آن در زندگی به گونه‌ای است که خداوند توجهش به انسان بیشتر می شود یک زندگی خوب فرزندان سالم باعث شده است که داوطلبان و اطرافیان و حتی فرزندانمان در این امر کمک شایانی را داشته باشند کار که برای رضای خدا باشد نیازی به گفتن ندارد و خداوند اجر آن را می دهد.
وی اظهار داشت: از طرفی بیان کارهای خوب با زبان و لحنی مناسب می‌تواند ترویج آن کار خوب باشد و در بین مردم تاثیر خوبی را داشته باشد و سایرین را برای انجام آن تشویق کند.
درویش زاده بیان کرد: توصیه ای که می توان به علاقمندان و جوانان جهت حضور در جمعیت هلال احمر داشته باشم این است که می‌توانند از طریق سازمان داوطلبان، امداد و نجات و جمعیت جوانان جمعیت هلال ثبت نام خود را داشته باشند.
وی ادامه داد: همچنین می‌توانند آموزش‌های لازم را ببینند و در ابتدا برای خودشان و خانواده ایشان و همچنین سایر هم وطنان مفید باشد، در جمعیت هلال احمر بسیار می توان مشکلاتی از مردم را که در سیل یا زلزله ایجاد می شود را کم کنیم حضور در این جمعیت روحیه بالایی به انسان می‌دهد.


آرزو محمدی _خبرنگار داوطلب

کلمات کلیدی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *