باشگاه خبرنگاران داوطلب

سه شنبه 01 تیر 1400

نشست هم اندیشی دبیر و اعضای باشگاه خبرنگاران داوطلب هلال احمر آذربایجان شرقی با مدیرعامل استان

دبیر و اعضای باشگاه خبرنگاران داوطلب جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی با دکتر حمید حسین پور مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی دیدار و پیرامون ارتقاء سطح فعالیت های باشگاه خبرنگاران به تبادل نظر و گفتگو پرداختند.

 به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی، دکتر حمید حسین پور مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی در این دیدار با اشاره به اهمیت اطلاع رسانی گفت:  اطلاع رسانی هنرمندانه گاهی از خود اقدام و عملی  با اهمیت است، مدیریت افکار عمومی و آگاهی مسئولین امر،  از کانال رسانه اتفاق می‌افتد در اکثر سوانح و حوادث روابط عمومی استان حضور موثر داشته  و تقریباً چیزی از نگاه دوربین  و قلم روابط عمومی نیفتاده است، در زلزله ورزقان، علی رغم حجم کاری بسیار زیاد و وسعت حادثه، روابط عمومی در تمامی صحنه‌ها حضور فعال داشته و نسبت به اطلاع رسانی موثر اقدام کرد. اطلاع رسانی در شرایط بحرانی بسیار مهم است.
 
وی با اشاره به  ظرفیت جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی و همچنین ظرفیت بالای رسانه های  استان اظهار کرد:  باشگاه خبرنگاران داوطلب جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی با بهره‌مندی از این ظرفیت‌ها می تواند  در سطح کشور فعالیت های بسیار خوبی داشته باشد.
 
وی با اشاره به اسناد و مدارک هویتی برای باشگاه خبرنگاران داوطلب  گفت:  بخشی از اسناد و مدارک هویتی از طریق اداره کل روابط عمومی پیگیری و در بخش هایی که مربوط به استان می باشد، از طریق استان پیگیری خواهد شد و ما سعی خواهیم کرد برای اعضای باشگاه مدارک هویتی لازم را تهیه کنیم.
 
 دکتر حمید حسین پور با تاکید بر اینکه باشگاه خبرنگاران در تمامی برنامه های هلال احمر بایستی حضور فعال داشته باشد افزود:  به تمامی شعب و معاونت‌ها ابلاغ می‌کنیم که در برنامه‌های خود ،  باشگاه خبرنگاران داوطلب جمعیت هلال احمر استان را  مد نظر داشته باشند تا باشگاه خبرنگاران بتواند به عنوان بازوی قوی در کنار روابط عمومی نسبت به مدیریت افکار عمومی و اطلاع‌رسانی اقدام نماید.
 
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان ابراز کرد : عملیاتهایی که امدادگران و نجاتگران انجام می‌دهند از کانال اطلاع رسانی و روابط عمومی و همچنین رسانه ها به اطلاع مردم می‌رسد و مردم و مسئولین از طریق اخبار و گزارشات توسط رسانه‌ها از فعالیتهای جمعیت هلال احمر اطلاع پیدا می کند.
 
 وی با اشاره به پرورش استعدادهای جوانان در حوزه اطلاع‌رسانی گفت : باشگاه خبرنگاران می‌تواند با شناسایی استعدادها ، نسبت به برگزاری کارگاه ها و کلاس های آموزشی برای اعضا نسبت به شکوفایی استعداد آنها اقدام نماید.
 
دکتر حمید حسین پور با اشاره به گستردگی استان و تعدد شعب و دفاتر نمایندگی در استان آذربایجان شرقی افزود:  استان آذربایجان‌شرقی با داشتن ۲۶ شعبه و  دفتر نمایندگی و هم چنین 30 پایگاه امدادی ، روزانه مستعد تهیه و تولید  اخبار و گزارشات فراوانی می باشد که می تواند باشگاه خبرنگاران داوطلب در انعکاس آنها سهم بسزایی داشته باشد، تنوع وظایف هلال احمر خیلی زیاد است در سازمان جوانان و داوطلبان ، معاونت بهداشت درمان و همچنین معاونت امداد و نجات روزانه برنامه‌های بسیار مهمی اتفاق می‌افتد که از منظر رسانه می‌توان به آن‌ها پرداخت کرد و مردم را از اقدامات جمعیت هلال احمر آگاه کرد.
 
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خاطر نشان کرد:  در شرایط معمولی هم می‌توان گزارش‌های خوبی از فعالیتهای بخش های مختلف هلال  احمر تهیه کرد ودر اختیار مردم و مطبوعات گذاشت.
 
وی نقش روابط عمومی و باشگاه خبرنگاران داوطلب را  در فرهنگ سازی و جلب اعتماد عمومی  به هلال احمر بسیار مهم و موثر عنوان کرد.
صمد شریفی مشاور مدیرعامل نیز در این نشست گفت:  روابط عمومی قلب تپنده یک سازمان  است و انعکاس عملکرد سازمان در گرو اطلاع رسانی است.
وی نیز با اشاره به فعالیت باشگاه خبرنگاران داوطلب جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی بر لزوم برگزاری کارگاه‌های آموزشی با حضور اساتید برجسته علوم ارتباطات انسانی تاکید کرد.
 
علی شهودی مدیر روابط عمومی هلال احمر استان با اشاره به اهمیت اطلاع رسانی گفت :اطلاع رسانی،  مکمل تمامی فعالیتهای یک سازمان است که در شکل گیری و جهت دهی مثبت افکار عمومی به سمت فعالیتهای سازمان و جلب اعتماد عمومی و مشارکت مردمی نقش مهمی دارد.
 
وی افزود: در هلال احمر، اطلاع رسانی صحیح و صادقانه در حکم صندوق ذخیره است که سرمایه آن اعتماد عمومی است که این اعتماد عمومی در حوادث و بحرانها خود را در قالب کمکهای مردمی و همکاری های مختلف ، نشان می دهد 
شهودی خاطر نشان کرد : با توجه به حادثه خیز بودن کشورما ، روزانه نیروهای هلال احمر به حوادث مختلفی امدادرسانی می کنند واین باعث شده تا  نام هلال احمر با حوادث گره بخورد. 
 
وی با تقدیر از فعالیتهای اعضای باشگاه خبرنگاران داوطلب جمعیت هلال احمر که بصورت داوطلبانه قلم و هنر خود را درخدمت این مجموعه داوطلب محور گرفته اند افزود: روابط عمومی خود را ملزم به حمایت از فعالیت های باشگاه خبرنگاران داوطلب می داند و از ایده ها و اندیشه های نو و بدیع آنها حمایت خواهد کرد. 
 
در این دیدار رضا  اژدرزاده دبیر باشگاه خبرنگاران  داوطلب جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی گزارشی از فعالیتهای باشگاه خبرنگاران داوطلب استان ارائه داد و گفت: حمایت های مدیر عامل محترم و معاونت ها و روسای شعب و روابط عمومی می تواند تاثیر بسزایی در موفقیت باشگاه خبرنگاران استان داشته باشد.
 
وی از مدیرعامل  استان خواست، طی  نامه‌ای از  معاونین و روسای شعب  خواسته  شود نسبت به فعال نمودن باشگاه خبرنگاران داوطلب در شهرستانها اقدام و همکاری لازم را با اعضا کردند.
 
 اژدرزاده  در ادامه نسبت به  برگزاری کارگاه آموزشی یکروزه برای اعضای باشگاه خبرنگاران داوطلب  و تشکیل خبرنگاران بحران تاکید کرد و خواستار طراحی  ساز و کار لازم برای  برگزاری انتخابات باشگاه خبرنگاران داوطلب شد.
 
وی در پایان  ابراز امیدواری کرد که  با همراهی اعضا و خبرنگاران و اصحاب مطبوعات و جراید، باشگاه خبرنگاران داوطلب استان آذربایجان شرقی فعالیت های ارزنده و خوبی در راستای آگاهی بخشی به مردم از نهاد جمعیت هلال احمر داوطلب محور داشته باشد.
 
در این نشست جمعی از اعضای شورای مرکزی باشگاه خبرنگاران داوطلب جمعیت هلال احمر استان آقایان امید وفادار، امیرحسین وفایی،  خانم رویا ذوالفقاری و آقای مهدی فرامرزی نسبت به  ارائه نظرات و پیشنهادات خود در رابطه با باشگاه خبرنگاران پرداختند.
کلمات کلیدی

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *