باشگاه خبرنگاران داوطلب

سه شنبه 01 تیر 1400

برگزاری نخستین کارگاه آموزشی اصول اولیه خبرنویسی و عکسبرداری در گیلان + عکس

با برگزاری نخستین کارگاه آموزشی؛ اعضای باشگاه خبرنگاران هلال احمر گیلان با اصول اولیه خبرنویسی و عکسبرداری آشنا شدند.

 به گزارش  باشگاه خبرنگاران داوطلب جمعیت هلال احمر از گیلان ؛ نخستین دوره اصول خبرنویسی و خبرنگاری باشگاه خبرنگاران داوطلب جمعیت هلال احمر استان گیلان  با حضور  نمایندگان اعضای باشگاه خبرنگاران سراسر استان گیلان  در مرکز علمی و کاربردی جمعیت هلال احمر استان گیلان  برگزار شد‌.

 مدیر عامل جمعیت هلال احمر گیلان با اشاره به  یک پارچه  سازی خبرنگاران داوطلب،  در قالب طرح باشگاه خبرنگاران جمعیت  اظهارکرد: رسانه  ها در دنیای امروز نقش مهمی در اطلاع رسانی اتفاقات به جامعه دارند و باید  از ظرفیت و پتانسیل های رسانه ای در خصوص معرفی فعالیت های بشردوستانه و امدادی هلال احمر بهره برد.

سیاوش غلامی  با اشاره به این که رسانه ها بازوی قوی انقلاب و جامعه هستند، افزود: رسانه ها در تمامی برهه‌های حساس و مواقع بحرانی در کنار مسؤولان بوده و به ایجاد آرامش در جامعه و همچنین اطلاع رسانی به موقع  اقدام کرده اند.

وی ضمن قدردانی از پوشش خبری مناسب رسانه‌ها در بارش برف اخیر گیلان گفت:  دقایق و ثانیه‌ها برای رسانه‌ها مثل امدادگران بسیار حائز اهمیت است  و به واقع  شغل خبرنگاری ، بسیار خطرناک و حساس تر از کار امداد و نجات است.

وی مولفه‌ی اصلی هلال احمر را امدادرسانی به‌موقع به مردم در هنگام حوادث دانست و بیان کرد:در مواقع بحرانی جمعیت هلال احمر در اسرع وقت در محل حادثه حضور و در کوتاه‌ترین زمان بهترین نوع امدادرسانی به مردم انجام می‌شود لذا و به این دلیل اعتماد جامعه و هلال احمر بسیار زیاد و حائز اهمیت است

مدیر عامل جمعیت هلال احمر گیلان با اذعان به اینکه اتفاقات رخ داده در باشگاه خبرنگاران هلال احمر بسیار خوب و ارزشمند است،تصریح کرد: در این دوره‌های آموزشی از اساتید باتجربه استفاده شده و جوانان جمعیت هلال احمر باید از تجربه رسانه‌ای این اساتید بهترین بهره را برده و در اطلاع رسانی دقیق کمک حال جمعیت شوند.

بر اساس این خبر در پایان این دوره از سوی مدیر عامل جمعیت هلال احمر احکام آقای مرتضی لطفی نژاد جلالی به عنوان دبیر  و آقایان علیرضا کارگر، اسماعیل بلالایی ، شهرام محمد پور ، و سرکار خانم ها منصوره شعبانزاده ، ریحانه نعمتی و مریم هنرمند به عنوان اعضای شورای مرکزی باشگاه خبرنگاران داوطلب جمعیت هلال احمر استان گیلان به آنان داده شد.

لازم به ذکر است این دوره که با تلاش باشگاه خبرنگاران هلال احمر استان گیلان و اداره کل روابط عمومی جمعیت هلال احمر برگزارشد که دبیران 16 شهرستان در این دوره  یک روزه حضور یافتند.

کلمات کلیدی

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *