باشگاه خبرنگاران داوطلب

سه شنبه 01 تیر 1400

روایت زندگی بانوی جوان نجاتگر از کار در هلال احمر/ مدیون دعای خیر مردم هستم

بشردوستی و خدمت به خلق خدا آن هم به مدت طولانی بدون در نظر گرفتن منافع شخصی و منفعت طلبی، دلی بزرگی و روحی فراتر از جسم خاکی می خواهد که این تفاسیر به راحتی در جو صمیمی داوطلبان هلال احمری دیده می شود.

سیده پریا میرطالبی_باشگاه خبرنگاران هلال احمر مرکزی/ عاطفه محمدی ۳۲ ساله داری مدرک کارشناسی ارشد حسابداری، از سال۸۵ به عضویت جمعیت هلال احمر شهرستان خمین در آمده و اکنون به عنوان نجاتگر یکم و مربی جمعیت هلال احمر در شهرستان خمین و عضو هیئت مدیره جمعیت هلال احمر استان مشغول به فعالیت است.

عاطفه محمدی از فعالیت‌هایش در جمعیت هلال احمر شهرستان خمین می گوید: شروع فعالیت من در جمعیت هلال احمر همزمان با دوران دانشجویی و با گذراندن دوره های آموزشی بود و بعد از مدتی مربی امداد و کمک های اولیه شده و در طول این سالها در کنار بحث آموزش با واحدهای مختلف جمعیت همکاری داشته که از مهمترین آنها همچون ۶سال دبیر کانون جوانان شاخه آزاد خواهران، همچنین دبیر باشگاه امدادگران و نجاتگران شهرستان،عضویت در  تیم BHCUجمعیت هلال احمر شهرستان و شرکت در برنامه ها و مانورهای درمانی، کاروان های سلامت اعزامی به مناطق کم برخوردار به فعالیت های خود ادامه دادم.

محمدی در ادامه می گوید: از سال ۹۲ به عنوان رابط خبری روابط عمومی بوده و علاوه بر آن حضورفعال در مناطق زلزله زده کرمانشاه به عنوان عضو تیم سحر، مشارکت فعال در جمع آوری کمک های مردمی در زلزله کرمانشاه و آذربایجان، سیل لرستان، خشکسالی سومالی از سوابق ارزشمند او بوده است.  

وی ادامه اینگونه ادامه می دهد: همکاریم با جمعیت در اجرای طرح های همای رحمت، فرشتگان رحمت، ارمغان مهر و داوری و مربیگری مسابقات رفاقت مهر و دادرس در سطح استان و شهرستان ادامه داشت و در حال حاضر هم عضو هییت مدیره استان و عضو مجمع عمومی جمعیت هلال احمر کشور هستم.

عاطفه محمدی در رابطه با ادامه همکاری اش با جمعیت هلال احمر می گوید: من هلال احمر را واقعا دوست دارم و به نوعی دلبسته این مجموعه شدم و از لحظاتی که در این مجموعه فعالیت میکنم واقعا لذت میبرم و از خدا میخواهم ان شاءالله تا زمانی که نفس میکشم توفیق و لیاقت خدمت به همنوعان را از من داشته باشم.

محمدی  ویژگی های یک داوطلب هلال احمری را اینگونه عنوان می کند: از نظر من مهمترین ویژگی که یک امدادگر باید داشته باشد حس نوع دوستی و مسئولیت پذیری است و اینکه درد و رنج انسانها دغدغه او باشد و بدون منت برای کمک به آنها تلاش کند.

وی با آرزوی برقراری صلح در تمام جهان می گوید: در جوامع بشری در هر جای دنیا اگر انسانیت ملاک قرار بگیرد و به دور از سیاست و منفعت طلبی رفتار شود قطعا صلح و آرامش پایدار برقرار خواهد شد، به امید روزی که صلح پایدار در سراسر کره خاکی برقرار شود.

عاطفه محمدی مشوق خود را در این راه پر از خیر و برکت پدر و مادرش می داند که در تمام امور پشتیبان او بوده اند.

عضو فعال جمعیت هلال احمر شهرستان خمین خدمت به خلق خدا، سلامتی و عاقبت به خیری خود و عزیزانش را مدیون دعاهای خیر مردم در مناطق کم برخوردار وقتی گوشه ای از درد و رنجشان را التیام میبخشد، وقتی کاراموزانش از کارآمدی مباحث تدریس شده او تعریف میگویند و جان انسانی را نجات داده اند یا وقتی با بردن کمک های مردمی به مناطق حادثه دیده لبخندی را بر لب هم وطنان  میبیند، دانسته و آنها را تنها از لطف خدا می داند.

عاطفه محمدی در ادامه با اشاره به استفاده از پتانسیل نیروهای داوطلب می گوید: من اگر در جایگاه مدیران بودم قطعا بیشتر از پتانسیل خوب جوانان در کنار تجربه ارزشمند داوطلبان بهره میبردم و با توجه به اصل شایسته سالاری قطعا برنامه هایی جهت افزایش انگیزه و ایجاد شور و اشتیاق اعضا در نظر میگرفتم.
 
وی در رابطه با خلعی که در هلال احمر به چشم میخورد گفت: به نظرم با تمام تلاشی که در امر آموزش همگانی انجام شده هنوز جای کار بسیار است و ما با آموزش و افزایش آمادگی خانواده ها در سطح خرد و  آماده سازی جامعه در سطح کلان میتوانیم کمک شایانی در کاهش اثرات و آسیب های ناشی از حوادث داشته باشیم و از طرف دیگر باید نیروهای امدادی خود را بروز و توانمند نگاه داریم تا توان پاسخگویی و مقابله با بحران های مختلف که گریبان گیر کشور میشود را داشته باشیم.

عاطفه محمدی در پایان سخنانش ضمن تقدیر از مدیرعامل، رئیس شعبه خمین و تمام کسانی که در راه پر فراز و نشیب همراهیش کردند، می گوید: افرادی که داوطلبانه در مجموعه هلال احمر فعالیت میکنند انسان های پاک سرشتی هستند که والاترین دارایی خود  را که همان عمر گران بهایشان است را در راه کمک به همنوعان و خدمت به خلق خدا صرف میکنند، قطعا پوشیدن لباس با ارزش هلال احمر لیاقت میخواهد، از تمامی اعضای فداکار جمعیت هلال احمر که در هر موقعیتی تلاش میکنند تا تسکینی بر درد دردمندی شوند صمیمانه قدردانی میکنم.

کلمات کلیدی

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *