باشگاه خبرنگاران داوطلب

شنبه 04 بهمن 1399

گفتگو// صدای خنده فرشته های زمینی به گوش آسمان رسید

آرزو های کودکان کم بضاعت اندیمشکی در قالب طرح صدای لبخند فرشته ها توسط دبیر جوانان دانشگاه پیام نور این شهرستان اجابت شد

به گزارش باشگاه خبرنگاران داوطلب هلال احمر از خوزستان؛ شنیدن یک خبر خوب برای هر کسی یک دلگرمی تازه ای به وجود می آورد، وقتی اخبار روزانه رو دنبال می کنیم می بینیم که همه ی ذهن ها درگیر پول، دلار، ماشین و خیلی از مسائل زندگی است، که شاید آدم ها آرزوهای شان را فراموش کرده اند؟ یا شاید هم عشق ورزیدن رو فراموش کردند؟

"قصه ی لبخند فرشته ها" قصه ی آرزوی کودکان بی بضاعتی است که آرزو های شان هرچند هم کوچک باشد، اما در دنیای کودکانه شیرین با رویای آن شب و روزشان را سپری می کنند.

"طرح لبخند فرشته ها" توسط رویا هیکی زاده دبیر کانون دانشجویی هلال احمر دانشگاه پیام نور شهرستان اندیمشک ایده پردازی و با همکاری اعضای جوانان این کانون اجرا شد.

 رویا هیکی زاده کمتر از یک سال است که به خانواده میلیونی هلال احمر پیوسته و روحیه بشردوستی اعضای داوطلب باعث جذب وعلاقه او در جمعیت هلال احمر شده است، لبخند فرشته ها هم نشات گرفته از رفتارهای صلح جویانه و بشردوستانه است.

رویا از سابقه فعالیت های خیرخواهانه اش این گونه می گوید: در طرح محسنین کمیته امداد سرپرستی یک کودک بی بضاعت را به عهده گرفتم.

این جوان فداکار از ایده طرح "قصه ی لبخند فرشته ها"برایمان تعریف می کند:یک روز با مراجعه به کمیته امداد امام خمینی (ره) اتفاقی نامه های کودکانی که آرزوهای خودشون رو در قالب یک نامه نوشته بودن دیدم و وقتی که به خانه برگشتم طرح "قصه ی لبخند فرشته ها" با هدف اجابت کردن آرزوی این کودکان در ذهنم نقش بست.

او گفت: طولی نکشید که با همکاری کمیته امداد ۱۷۰ نامه از کودکان کم بضاعت شهر به دست مان رسید تا کارمان را برای نشاندن لبخند روی صورت این کودکان شروع کنیم، هر نامه‌ای که می خواندیم، قصه زندگی یک کودک دردمند بود، کودکی که تمام آرزویش در اسباب بازی، کفش و لباس نو خلاصه می شد.

دبیر کانون دانشجویی هلال احمر دانشگاه پیام نور شهرستان اندیمشک ادامه داد: از میان نامه هایی که به دست مان رسید، توانستیم اقلام مورد نیاز و آرزوی 50 کودک نیازمند را تامین کنیم و در روز عید فطر، همه اعضای کانون دانشجوی دانشگاه پیام نور و جوانان هلال احمر اندیمشک به منطقه الوار گرمسیری و بخش مرکزی شهر رفتیم و کفش، لباس نو، عروسک و وسایل بازی کودکانه با کاغذهای رنگی رنگی و کادو پیچ شده به این بچه های دوست داشتنی تحویل دادیم.

رویا با اشاره به یکی از آرزوهای بچه‌ها گفت: در نامه‌ ای که به دست مان رسیده بود یک کودک نوشته بود، ای کاش او، برادر و خواهرایش یک مرغ عشق داشتند، ما با توجه به اینکه برای تامین اقلام مورد نیاز بچه‌ها محدویت مالی داشتیم و میان اعضای گروه برای خریدن مرغ عشق اختلاف نظر وجود داشت اما بالاخره در روزهای پایانی موفق شدیم با جمع آوری پول بیشتر مرغ عشقی را خریداری کنیم و به آن کودک هدیه دهیم. 

این عضوجوان در ادامه گفت: ماجرای این مرغ عشق هم برایمان خاطره ای جذاب به جا گذاشت، یادم می آید روزی که برای تحویل هدیه های بچه ها به منطقه الوار گرمسیری رفته بودیم و به خیال اینکه قفس مرغ عشق هم در کابین خودرو قرار دارد به خانه کودک مورد نظر رفتیم، به درب خانه که رسیدیم دیدیم اثری از قفس مرغ عشق نیست و  متاسفانه در مرکز جا مانده است. پسر بچه ای که آروزی داشتن مرغ عشق را داشت به محض اینکه خودروی هلال‌احمر را دید و برای گرفتن هدیه‌اش به طرف ما آمد و ما هم در پاسخگویی به آن بچه که غرق شادی بود عاجز شده بودیم که یک دفعه و  ناگهانی یکی از اعضای جوانان هلال احمر درحالی که قفس مرغ عشق در دست داشت از راه رسید، و شادی بی‌اندازه این کودک و این اتفاق غیرمنتظره در توزیع آخرین هدیه، خستگی را از تن‌مان بیرون آورد.

بازسازی مدرسه حاشیه شهر اندیمشک گام بعدی کانون دانشجویی دانشگاه پیام نور

رویا هیکی زاده گفت: اجابت کردن آرزوی کودکان بی بضاعت آخرین کار کانون ما نبود و در حال حاضر بازسازی مدرسه ای در حاشیه شهر یکی دیگر از اقدامات کانون دانشجویی دانشگاه پیام نور شهرستان اندیمشک است و برای شروع سال تحصیلی جدید آماده خواهد شد و کودکان این منطقه محروم دیگر مشکل مدرسه نخواهند داشت.

 

در پایان از تمام کسانی که در اجرای این برنامه به ما کمک کردند تشکر می کنیم و امیدوارم که همیشه راه انجام کار خیر باز شود و هیچ کودک نیازمندی وجود نداشته باشد.

 

گزارش از امیرحسین زارعی؛ خبرنگار داوطلب باشگاه خبرنگاران جمعیت هلال احمر استان خوزستان

کلمات کلیدی

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *