باشگاه خبرنگاران داوطلب

شنبه 04 بهمن 1399

عملیات نفس گیر امدادرسانی به مصدوم 23 ساله گرفتار شده در کوهستان های چندین هزارمتری شهرستان ایذه

معاون امدادو نجات جمعیت هلال احمر استان خوزستان از عملیات امدادرسانی به یک مصدوم 23 ساله گرفتار شده در کوهستان های ایذه توسط تیم امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر شهرستان ایذه خبر داد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جمعیت هلال احمر استان خوزستان؛ علی پهلوان بیان کرد: طی تماس یک جوان ۲۳ ساله درساعت 16:30 سه شنبه 27 آبان ماه با مرکز فوریت‌های امدادی 112 جمعیت هلال احمر خوزستان اعلام کرد از ناحیه پا مصدوم شده و توانایی ادامه مسیر بازگشت از کوهستان را ندارد.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر استان خوزستان افزود:پس از دریافت مشخصات و حال عمومی وی توسط اپراتور مرکز فوریتهای امدادونجات 112، یک تیم نجات درکوهستان متشکل از یک پرسنل و سه نجاتگر از جمعیت هلال احمر شهرستان ایذه به محل گزارش شده اعزام شدند. 

وی درادامه عنوان کرد: صعب العبور بودن مسیر دسترسی به مصدوم و غروب خورشید بر دشواری های این عملیات امدادرسانی افزود تا اینکه خوشبختانه در حدود ساعت ۱۸:۳۰مصدوم شناسایی و در دسترس آن تیم عملیاتی قرار گرفت .

پهلوان همچنین اظهار داشت: پس از ارزیابی، تثبیت مصدوم و ارائه کمک‌های اولیه توسط نجاتگران جمعیت هلال احمر،مصدوم به پایین کوه انتقال یافته و از آنجا به مرکز درمانی منتقل شد.

 

کلمات کلیدی

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *