باشگاه خبرنگاران داوطلب

شنبه 04 بهمن 1399
گفتگو//خدمت در جمعیت هلال احمر تعطیلی ندارد

گفتگو//خدمت در جمعیت هلال احمر تعطیلی ندارد

خب فکر میکنم هر دانش آموزی در مدرسه حداقل سالی یکبار با لباس هلال احمر و آموزش های پناهگیری در زلزله آشنا می شود و من هم مستثنا نبودم و تقریبا در طول تحصیل همواره در فعالیت های اجتماعی و فرهنگی نفر اول بودم و در کنار تحصیل علاقه بیش از اندازه به کار های عام المنفعه داشتم. بعد از دبیرستان و در دانشگاه به عضویت هلال احمر در آمده و طولی نکشید که در فاصله پنج سال با تلاش و همکاری اعضای تیم خودم به موفقیت های بزرکی دست یافتم و همانند یک کارمند هرروز در هلال احمر حضور داشته و به فعالیت داوطلبانه می پرداختم. مدتی به عنوان دبیر منتخب استان در تهران رفت و آمد داشته و به واسطه فعالیت در سازمان جوانان به عنوان ناظر ویژه رییس سازمان انتخاب شده و در استان های مختلف حضور بهم می رساندم و در ادامه فعالیت ها به تولید محتوای آموزشی و تدریس می توانم اشاره نمایم. دوره های آموزشی امداد و نجات را نیز گذراندم و به عنوان امدادگر و نجاتگر داوطلب نیز فعالیت امدادی خودم را آغاز کردم.

گزارش// زنان سنگربانان حوادث و بحران ها

گزارش// زنان سنگربانان حوادث و بحران ها

آیا زنان می توانند در حوادث و بحران ها موثر باشند؟ مدتی است فعالیت زنان در برنامه های امدادی جمعیت هلال احمر بسیار مورد بحث بوده و برخی معتقدند بعد احساسی و فیزیکی زنان مانع از فعالیت موثر آنان در برنامه های امدادی و حوادث می شود، اما در واقعیت موضوع چیز دیگریست.

یادداشت//بانوان هلال احمر البرزی آماده مقابله با حوادث

یادداشت//بانوان هلال احمر البرزی آماده مقابله با حوادث

حضور بانوان در عرصه‌های مختلف در سطح جامعه به‌ویژه جمعیت هلال احمر امری غیر قابل انکار است و لازم است به‌صورت ویژه به این قشر اهمیت داده شود. با توجه به نقش و اهمیتی که اسلام برای جایگاه زنان تعیین کرده و نقش حساس این قشر که در سلامت، موفقیت و یا شکست جامعه ثابت شده است، توجه به نیازهای روانی، عاطفی، جسمانی و معنوی این افراد ضروری است و ...

به یاد بم...

به یاد بم...

ایرانی‌ها صبح پنجم دی ماه سال هشتاد دو را هیچ‌گاه فراموش نمی کنند؛ روزی که قهر طبیعت دامان کویرنشیان ایرانی را گرفت و هنگامی که ساکنان شهر بم در خواب به سر می‌بردند (5:26:26) زمین لرزه‌ای به شدت ۶.۴ ریشتر بزرگترین خرابی ایران پس از جنگ تحمیلی را پدید آورد.

گفتگو// امید به فردا، کلید خوشبختی زوج هلالی

گفتگو// امید به فردا، کلید خوشبختی زوج هلالی

۱۰ سال است که عضو داوطلب جمعیت هلال احمر است و همانند همسرش، علاقه به هلال احمر و فعالیت های داوطلبانه از سنین کودکی در وجودش ریشه دوانده است. بی شک به لطف خدا و به واسطه ی این وصلت و یکی شدن انگیزه ی ما برای پیش برد فعالیت های داوطلبی چندین برابر شده، در طرح و برنامه ها باهم مشورت میکنیم و تا جایی که نظراتمان شنیده شود به سازمان و جمعیت کمک میکنیم.

یادداشت//چرا به هلال احمر آمدم...؟

یادداشت//چرا به هلال احمر آمدم...؟

یادداشت زیبا و خواندنی عضو هنرمند جمعیت هلال احمر شهرستان بهبهان در مورد اینکه چرا به هلال احمر آمده ، اینگونه قلم زنی کرده است: