باشگاه خبرنگاران داوطلب

سه شنبه 01 تیر 1400

پدر و پسر هلال احمری فعالیت های عام‌المنفعه را سرح لوح کار خود قرار داده اند / جمعیت هلال احمر دارای یک ثروت ارزشمند به اسم نیروی داوطلب

محمدکاوه ٢۵ ساله دانشجوی کارشناسی ارشد از نیروهای واحد داوطلبان جمعیت هلال احمر بوده از سال ۱۳۸۹ به عضویت جمعیت هلال احمر بروجرد درآمده و هم اکنون بعنوان نجاتگر دوم و مربی طرح ملی دادرس جمعیت مشغول به فعالیت است.


محمد از فعالیت هایش در جمعیت هلال احمر بروجرد می‌گویدکه شروع فعالیت های من همزمان با دوران راهنمایی با گذراندن دوره های پیشآهنگی و سپس امداد و کمک های اولیه و در پی آن عضو شورای کانون جوانان و سپس به عنوان دبیر کانون دانشگاه آیت الله العظمی بروجردی بوده است.

کاوه افزود: در عملیات‌های فراوانی در جمعیت هلال احمر نظیر جمع آوری کمکهای مردمی برای زلزله زدگان کرمانشاه، ایستگاه های سلامت، ایستگاه های غربالگری و... کنار پدرم  همواره حضور  فعال داشته ام.

پدر کاوه گفت: خوشحالم که فرزندم در برهه جوانی که برهه حساس زندگی است، در جمعیت هلال احمر وقت خودش را صرف کمک به مردم و فعالیت های عام‌المنفعه گذرانده است.

محمد کاوه با شوق خاصی بیان کرد: بهترین حس من در جمعیت هلال احمر مربوط به زمانی ست که به کمک سیل زدگان شهرستان پلدختر در فروردین ١٣٩٨ اعزام شدیم، خیلی حس خوبی بود وقتی کمکی انجام میدادیم، کاری از پیش میبردیم و مردم از ما احساس رضایت داشتند در خود احساس غرور و شعف پیدا میکردم و از اینکه برای هموطنانم مثمر ثمر بودم به خودم  افتخار میکردم.


پدر کاوه ادامه می دهد: من در سیل پلدختر و زلزله کرمانشاه با واحد داوطلبان روزها و شب های زیادی رو داخل جمعیت  شب مانی داشتم و برای سیل زدگان و زلزله زدگان کمک مردمی جمع آوری و بسته بندی می کردیم تا زودتر به دست هموطنان آسیب دیده مان برسند.

کاوه، نجاتگر جمعیت هلال احمر بروجرد از از رقابت و رفاقت ها چننین گفت:
مسابقات فراوانی از جمله رفاقت مهر و ... شرکت کردم و ثمرش چندین دوره مقام نخست در آیتم امداد و کمک های اولیه در سطح کشور و استان بود.

آنها گفتند: جمعیت هلال احمر دارای یک ثروت ارزشمند به اسم  نیروی داوطلب است، نیروهایی که خالصانه و بدون  هیچگونه چشم داشتی  از جان مایه میزارن تا تسکینی بر آلام بشری باشند، امیدواریم که خداوند متعال کسانی را که برای کمک به دیگران قدمی برمیدارند سالم و سلامت نگه دارد.

 یاسین عاقلی|باشگاه خبرنگاران هلال احمر استان لرستان

کلمات کلیدی

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *