باشگاه خبرنگاران داوطلب

سه شنبه 01 تیر 1400
گزارش// زنان سنگربانان حوادث و بحران ها

گزارش// زنان سنگربانان حوادث و بحران ها

آیا زنان می توانند در حوادث و بحران ها موثر باشند؟ مدتی است فعالیت زنان در برنامه های امدادی جمعیت هلال احمر بسیار مورد بحث بوده و برخی معتقدند بعد احساسی و فیزیکی زنان مانع از فعالیت موثر آنان در برنامه های امدادی و حوادث می شود، اما در واقعیت موضوع چیز دیگریست.

یادداشت//بانوان هلال احمر البرزی آماده مقابله با حوادث

یادداشت//بانوان هلال احمر البرزی آماده مقابله با حوادث

حضور بانوان در عرصه‌های مختلف در سطح جامعه به‌ویژه جمعیت هلال احمر امری غیر قابل انکار است و لازم است به‌صورت ویژه به این قشر اهمیت داده شود. با توجه به نقش و اهمیتی که اسلام برای جایگاه زنان تعیین کرده و نقش حساس این قشر که در سلامت، موفقیت و یا شکست جامعه ثابت شده است، توجه به نیازهای روانی، عاطفی، جسمانی و معنوی این افراد ضروری است و ...

به یاد بم...

به یاد بم...

ایرانی‌ها صبح پنجم دی ماه سال هشتاد دو را هیچ‌گاه فراموش نمی کنند؛ روزی که قهر طبیعت دامان کویرنشیان ایرانی را گرفت و هنگامی که ساکنان شهر بم در خواب به سر می‌بردند (5:26:26) زمین لرزه‌ای به شدت ۶.۴ ریشتر بزرگترین خرابی ایران پس از جنگ تحمیلی را پدید آورد.

تجلیل هلال احمر گلستان از پرستاران

تجلیل هلال احمر گلستان از پرستاران

اعضای جوانان، امدادگران، داوطلبان و کارکنان جمعیت هلال احمر گلستان به مناسبت میلاد حضرت زینب(س) و روز پرستار با حضور در بیمارستان ها و مراکز درمانی استان از مدافعان سلامت در خط مقدم مبارزه با کرونا قدردانی کردند.